Kullanım Koşulları

Çocuklar Keşifte’a hoş geldiniz (bundan sonra “ Çocuklar Keşifte” veya “biz” olarak anılacaktır). Bu sayfa online ve/veya mobil hizmetlerimizi, internet sayfamızı ve hizmetler tarafından veya hizmetlere bağlı olarak sunulan yazılımı nasıl kullanabileceğinizi açıklamaktadır (bundan sonra “Hizmetler” olarak anılacaktır).

Hizmetlere erişerek veya Hizmetleri kullanarak işbu Kullanım Koşullarını (“Anlaşma”), Çocuklar Keşifte Gizlilik Politikasını ve Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesini okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan edersiniz. Çocuklar Keşifte bu şartların değiştirilme ve bu değişimlerin aşağıda ifade edildiği şekilde bildirilme hakkını saklı tutar.

İşbu Anlaşma, Etkinlik Merkezine dahil edilen Hizmetlere erişen tüm ziyaretçiler, kullanıcılar ve diğer kişiler (“Kullanıcı”) için geçerlidir. 

1. Hizmetlerimizin Kullanımı

Çocuklar Keşifte ebeveynlerin ve Etkinlik Merkezlerinin yetişkinlere ve çocuklara yüksek kaliteli atölyeler, sınıflar, kamplar, yarışmalar ve benzeri diğer etkinlikler sunulmasını için bağlayan basit ve kolay kullanımlı bir platformdur.

Uygunluk

18 yaşın altındaki bireylerin Hizmetlere erişimi veya Hizmetleri kullanılması yasaktır ve işbu Anlaşmanın ihlali anlamına gelir. 

Çocuklar Keşifte Hizmetleri

cocuklarkesifte.com’a girerek, işbu anlaşmanın maddeleri ve koşullarına tabi oluyor,  Hizmeti, izin verildiği şekilde kullanmayı kabul ediyorsunuz. Çocuklar Keşifte, Hizmetlerde ve (aşağıda tanımlandığı üzere) Çocuklar Keşifte içeriklerinde açıkça belirtilmeyen tüm hakları saklı tutar. 

Çocuklar Keşifte Hesabı Oluşturma ve Aktivasyon

Çocuklar Keşifte hesabınız sağlayacağımız ve koruyacağımız hizmetlere ve işlevlere erişim hakkı verir. Etkinlik Merkezleri için son kullanıcılardan farklı hesap türleri sağlıyoruz. Eğer şirket, kurum veya diğer varlıklar adına Çocuklar Keşifte hesabı açıyorsanız bu durumlar altında (a) “siz” ifadesi sizi ve üyelik tipinize göre etkinlik merkezinizi içerir ve (b) siz etkinlik merkezinizi işbu Anlaşmaya (ve eğer Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesine) bağlayan yetkili bir temsilci olduğunuzu beyan edersiniz. 

Çocuklar Keşifte Hesap Kuralları ve Yönetimi

Hesabınızı oluştururken, doğru ve tam bilgi sağlamanız gerekmektedir. Hesabınızda meydana gelen etkinlikler ve hesap şifrenizi güvenli tutmak sadece sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınızda “güçlü” şifreler (büyük ve küçük harf, sayı ve sembol içeren şifreler) kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hesabınızda güvenlik ihlali veya yetkisiz kullanım olduğunda hemen Çocuklar Keşifte’ı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Çocuklar Keşifte, hesabınızdaki yetkisiz kullanımdan kaynaklanan kayıplardan sorumlu değildir. 

Çocuklar Keşifte’a e-posta adresinizi sağlayarak, Hizmetlerle ilgili bildirimler, yasalarca gerekli kılınan bildirimler ve iletişim bildirimleri göndermemize izin verirsiniz. Çocuklar Keşifte ile kaydolduğunuz tüm etkinlik merkezleri de size aktivite veya özel teklif e-postaları gönderebilirler. Aynı zamanda Hizmet ve özel teklif özelliklerinde değişimler gibi diğer mesajları göndermek için de e-posta adresinizi kullanabiliriz. Eğer bu gibi e-posta mesajlarını almak istemiyorsanız, lütfen destek@cocuklarkesifte.com mail adresine bildiriniz. Abonelikten çıkmak güncellemeler, geliştirmeler veya tekliflerle ilgili e-posta mesajlarının alınmasını engelleyecektir.

Hizmet Kuralları

Aşağıda sunulan yasaklanmış aktivitelerde bulunmayacağınızı kabul edersiniz: (I) Hizmetlerin tamamını veya bir kısmını otomatik veya otomatik olmayan “kazıma” gibi ortamlarda kopyalamayacağınızı, dağıtmayacağınızı veya ifşa etmeyeceğinizi, (ii) “robots.txt” dosyası veya benzer bir mekanizma tarafından izin verilmedikçe “robot”, “örümcek”, “çevrim dışı okuyucular” gibi otomatik sistemleri, Çocuklar Keşifte sunucularından bir insanın belirli bir zaman aralığında geleneksel online internet tarayıcısından daha fazla mesaj göndermek için kullanmayacağınızı, (iii) spam, zincir mesaj veya diğer izinsiz e-postaları iletmeyeceğinizi, (iv) sistem bütünlüğü veya güvenliğini bozmayacağınızı veya Hizmetlerin çalışması için gerekli sunuculardaki iletimleri deşifre etmeyeceğinizi, (v) altyapımıza mantık dışı veya oransız yükleme yapmayacağınızı veya bu gibi yükleme yapan eylemlerde bulunmayacağınızı, (vi) Hizmetler aracılığıyla geçersiz veri, virüs, solucan veya diğer yazılım ajanlarını yüklemeyeceğinizi, (vii) Hizmetlerden isimler de dahil olmak üzere kişisel bilgiler toplamayacağınızı, (viii) Hizmetleri herhangi bir ticari amaç için kullanmayacağınızı, (ix) herhangi bir kişi yerine geçmeyeceğinizi veya iştiraklerinizi bir kişi veya varlıkla yanlış yorumlamayacağınızı, dolandırıcılık yapmayacağınızı, ve kimliğinizi saklamayacağınızı veya saklama girişiminde bulunmayacağınızı, (x) Hizmetlerin düzenli çalışmasına müdahale etmeyeceğinizi, (xi) Hizmetler tarafından sağlanan ve yetkilendirilen teknoloji veya yöntemler haricinde Hizmetlerdeki herhangi bir içeriğe erişmeyeceğinizi veya (xii) Hizmetlerdeki ve içeriklerdeki içeriğin kullanımı veya kopyalanmasını engellemek için olan Hizmetlere erişimi kısıtlamak veya engellemek için uyguladığımız önlemleri geçmeyeceğinizi kabul edersiniz.  

Önceden bildirim yaparak veya yapmayarak Hizmetleri değiştirebilir, size veya genel kullanıcılara Hizmetleri veya Hizmetlerin özelliklerini sağlamayı durdurabilir veya Hizmetler üzerine kısıtlamalar getirebiliriz. Herhangi bir bildirim olmaksınız ve işbu Anlaşmanın (ve eğer Üye Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesinin) herhangi bir maddesinin ihlali nedeniyle Hizmetlere erişiminizi kalıcı veya geçici olarak sonlandırabilir veya askıya alabiliriz.  Neden gösterilerek veya gösterilmeden yapılan sonlandırmaları takiben işbu Anlaşmaya (ve eğer Üye Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesine) uymaya devam etmeniz gerekmektedir. 

Diğer Çocuklar Keşifte Kullanıcılarıyla olan etkileşimlerinizden tamamen siz sorumlusunuz. Siz veya diğer Kullanıcılar arasında anlaşmazlıkları izleme hakkını saklı tutarız. Çocuklar Keşifte, diğer Kullanıcılarınızla olan etkileşimlerinizden veya Kullanıcı eylemleri ve eylemsizliklerinden sorumlu değildir.

2. Kullanıcı İçeriği

Hizmetlerin bazı bölümleri Kullanıcıların profil bilgisi, yorum, soru ve diğer içerik veya bilgileri göndermesine izin verir (Kullanıcı tarafından gönderilen, sağlanan, gösterilen ve diğer türlü sunulan Hizmetler “Kullanıcı İçeriği” olarak anılacaktır). Sizin tarafınızdan oluşturulan Kullanıcı İçeriği konusunda sahiplik hakkı iddia etmiyoruz. Oluşturduğunuz Kullanıcı İçeriği size ait olarak kalır. Fakat Hizmetler aracılığıyla Kullanıcı İçeriğini paylaştığınız zaman, Kullanıcı İçeriğinin işbu Sözleşme (ve eğer Üye Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesine) altında diğer kişiler tarafından görüntülenmesini, düzenlenmesini ve/veya paylaşılmasını kabul etmiş sayılırsınız. Çocuklar Keşifte, Hizmetler aracılığıyla paylaşılan herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin kaldırılma hakkını saklı tutar. 

Aşağıdaki veya aşağıdakileri anımsatabilecek hiçbir Kullanıcı İçeriği paylaşmayacağınızı kabul edersiniz: (i) kişisel bilgileri kullanarak çocuklara zarar verebilecek veya kötüye kullanıma neden olabilecekler içerikleri, (ii) diğer kişilere veya hayvanlara zarar verme içeren, duygusal stres yaratmaya neden olan, görüntü bozukluğuna veya fiziksel veya zihinsel rahatsızlıklara yol açabilecek içerikleri, (iii) suç veya işkenceye sahip veya yardımcı olabilecek içerikleri, (iv) ayrımcı, ırkçı veya etnik köken açısından aşağılayıcı, zarar verici, kişisel hakları veya kamu haklarını ihlal edici, rahatsız edici, diğer insanları küçük düşürücü, karalayıcı, tehdit edici ve itiraz edilebilir içerikleri, (v) yasadışı olan bilgiye sahip  içerikleri (bununla sınırlı olmamakla beraber güvenlik yasaları altında işletme içi bilgilerin veya diğer taraflardan birinin ticari sırlarının sızdırılması), (vi) yasal olarak veya anlaşma altında açıklama izniniz olmayan bilgilere sahip içeriklerin veya (vii) hatalı veya güncel olmadığını bildiğiniz içeriklerin ve bilgilerin paylaşılması yasaktır. Çocuklar Keşifte, bütün paylaşımları filtreleyerek son kullanıcılara sunma hakkına sahiptir. Bu tarz paylaşımları bir kere yapmış Etkinlik Merkezleri kara listeye alınır. 

Gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriklerinin herhangi bir üçüncü tarafın, Fikri Mülkiyet Haklarını veya gizlilik haklarını ihlal etmesinden siz sorumlusunuz. Çocuklar Keşifte, bu maddeleri ihlal ettiğine inandığı tüm Kullanıcı İçeriklerini reddetmek ve/veya kaldırmak konusunda haklarını saklı tutar. 

Kullanıcı İçeriğinize bağlı olarak aşağıdakileri onaylar, temsil eder ve garanti edersiniz:

İşbu Anlaşmada (ve eğer Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesinde) ve Hizmetlerde belirtildiği üzere Kullanıcı İçeriği ve Çocuklar Keşifte kullanımının, Fikri Mülkiyet Hakları ve gizlilik hakları gibi üçüncü tarafların haklarını delmeyeceğini veya yasalarını ihlal etmeyeceğini kabul edersiniz.

Bize sağladığınız tüm Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgilerin doğru, tam ve gerçeği yansıttığını kabul edersiniz.

Çocuklar Keşifte siz veya diğer Kullanıcıların veya üçüncü tarafların Hizmetler üzerinden gönderdiği veya paylaştığı Kullanıcı İçeriğinin sorumluluğunu üstlenmez. Kullanıcı İçeriğinden ve içeriği yayınlama ve paylaşmanın doğuracağı sonuçlardan sadece siz sorumlu olursunuz. Doğru olmayan, tartışmaya açık, çocuklar için uygunsuz veya amaca uygun olmayan Kullanıcı  İçeriklerinden doğabilecek sonuçlardan kaynaklanan hasarlardan Çocuklar Keşifte’ın sorumlu tutulmayacağını kabul edersiniz.

3. Mülkiyet Haklarımız

Kullanıcı İçeriği haricinde Hizmetler ve yazılım, görsel, metin, grafik, logo, patent, ticari marka, hizmet markası, telif hakları, fotoğraf, ses, video, müzik ve diğer Kullanıcılara ait Kullanıcı İçerikleri (“ Çocuklar Keşifte İçerikleri ”) Hizmetler içerisinde tüm materyaller ve Fikri Mülkiyet Haklarıyla ilgili tüm konular, Çocuklar Keşifte ve lisans sağlayıcılarının mülkiyetindedir. Burada aksi belirtilmedikçe işbu Anlaşmadaki (ve eğer Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesindeki) hiçbir şey bu gibi Fikri Mülkiyet hakları altında lisans oluşturamaz ve herhangi bir Çocuklar Keşifte İçeriğinden türev ürünler satmayacağınızı, lisanslamayacağınızı, kiralamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, dağıtmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, iletmeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, uyarlamayacağınızı, düzenlemeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız 

İşbu Anlaşma (ve eğer Etkinlik Merkezi iseniz Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesin) tarafından açıkça izin verilmedikçe Çocuklar Keşifte İçeriğinin herhangi bir amaçla kullanılması  kesinlikle yasaktır. 

Sizi ,Hizmetlerimizi veya ürünlerimizi iyileştirme konusunda sınırlama olmaksızın ("Fikirler") de dahil olmak üzere Hizmet hakkında yorum veya fikir göndermeye davet edebiliriz veya sizi davet edebiliriz. Herhangi bir Fikri gönderdiğinizde, Fikrin size herhangi bir ek tazminat ödemeden kullanılacağını ve / veya açıklanacağını kabul edersiniz. Ayrıca, gönderiminizi kabul ederek, Çocuklar Keşifte daha önce Çocuklar Keşifte'da bilinen veya çalışanları tarafından geliştirilen veya sizin dışındaki kaynaklardan edinilen benzer veya ilgili fikirleri kullanma haklarını kaldırmadığını kabul etmektesiniz.

4. Etkinlik Merkezlerine Yapılan Ödemeler

Hizmetler aracılığıyla Etkinlik Merkezlerine rezervasyon ve/veya kayıt yaptırdığınızda, Etkinlik Merkezinden İptal ve İade Koşularına uygun para iadesi alma isteğinde bulunmadıysanız işlemin ödemesini yapmakla yükümlüsünüz. 

Hizmetler aracılığıyla Etkinlik Merkezlerine rezervasyon ve/veya kayıt yaptırdığınızda bizi, işlem için seçilen ödeme sağlayıcısından tüm tutarı çekmemiz için yetkilendirirsiniz. 

Rezervasyon veya kayıtları iptal etme veya para iadesi son kararı Etkinlik Merkezi tarafından belirlenmektedir. Etkinlik Merkezleri herhangi bir zamanda seans zamanlamalarını değiştirebilir veya seans için kayıt yetersizse, kendi takdirine bağlı olarak kayıtları iptal edebilir. Değiştirilen veya iptal edilen seanslar için geri ödeme verilmesi, Etkinlik Merkezi tarafından gerçekleştirilir. Lütfen iadeler ve iptallerle ilgili politikalarını tartışmak için uygun Etkinlik Merkezi ile doğrudan temasa geçin.

Hizmetler veya parasal işlemlerle ilişkili olarak sağladığınız tüm bilgiler doğru, tam ve güncel olmalıdır. Satın alma veya Hizmetler içerisinde diğer parasal işlemlerle ilişkili olarak alım yaptığınız tarihte geçerli olan fiyatlar üzerinden sizin kredi kartınız, banka kartınız veya diğer ödeme yöntemlerinizle yapılan tüm harcamaları ödemeyi kabul ediyorsunuz. Satın alma, işlem veya diğer parasal işlemlerden doğan tüm vergileri ödemeyi kabul edersiniz.

5. Gizlilik

Kullanıcılarımızın gizliliğini önemsiyoruz. Hizmetleri kullanarak Gizlilik Anlaşmasında da belirtildiği üzere kişisel bilgilerinizi toplama, kullanma, transfer etme ve işleme sahip olduğunuzu kabul edersiniz.

6. Güvenlik

Çocuklar Keşifte kişisel bilgilerinizin bütünlüğünü ve güvenliğini önemser. Ancak, yetkisiz üçüncü tarafların güvenlik önlemlerimizi asla geçemeyeceklerini veya kişisel bilgilerinizi uygunsuz amaçlar için kullanamayacaklarını garanti edemeyiz. Kişisel bilgilerinizi yayınlarken riskin sadece size ait olduğunu kabul edersiniz.

7. Üçünü Taraf Bağlantıları

Hizmetler üçüncü taraf internet siteleri, reklamları, hizmetleri, özel teklifleri veya diğer etkinlikler ve aktiviteler gibi Çocuklar Keşifteın sahibi olmadığı veya kontrolü altında olmayan bağlantılar içerebilir. Çocuklar Keşifte, bu gibi üçüncü taraf sitelerle ilgili, bilgi, materyal, ürün veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk üstlenmez ve sorumluluk kabul etmez. Hizmetten üçüncü taraf bir web sitesine erişmek kendi sorumluluğunuzdadır. Bu anlaşmanın, Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesi’nin ve Gizlilik Politikasının  söz konusu siteleri kullanırken geçerli olmadığını kabul edersiniz. 

8. Tazminat

Çocuklar Keşifte ve yan kuruluşlarını, üçüncü taraf iş ortaklarını, yöneticilerini ve diğer bağlı şirketleri ve çalışanlarını, herhangi bir hak talebi, hasar, yükümlülük ve kayıp, aşağıdakilerden kaynaklanan masraflar (avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) karşısında savunmayı, tazmin etmeyi ve zararsız kalmasını sağlamayı kabul edersiniz : (i) sizin tarafınızdan iletilen veya alınan tüm veri ve içerikler dahil olmak üzere Hizmetlere erişiminiz ve kullanımızda, (ii) işbu Anlaşmayı, Gizlilik Politikasını veya eğer Etkinlik Merkezi iseniz  Etkinlik Merkezi sözleşmesinin herhangi bir maddesinin ihlal edilmesinde, (iii) Gizlilik ve Fikri Mülkiyet Hakları gibi üçüncü taraf haklarının ihlal edilmesinde, (iv) uygulanabilir yasa, kural veya düzenlemelerin ihlalinde, (v) Kullanıcı İçeriği veya hesabınızdan gönderilen içeriklerden kaynaklanan iddia ve hasalar karşısında veya (vi) size özel kullanıcı adı, şifre veya diğer uygun güvenlik kodlarıyla diğer partilerin Hizmetlere erişimi ve kullanması durumunda.

9. Garanti Olmayan Durumlar

Çocuklar Keşifte, Üçüncü tarafların sunduğu ürün veya hizmetler için garanti vermez ve sorumluluk kabul etmez. Çocuklar Keşifte, siz ve üçüncü taraf ürün veya hizmet sağlayıcısı arasındaki işlemleri görüntülemeyecektir. 

10. Sorumluluğun Sınırlandırılması

YASALAR İZİN VERDİKÇE, Çocuklar Keşifte, KAR KAYBI, VERİ KAYBI VEYA MADDİ OLMAYAN KAYIPLAR AÇISINDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. Çocuklar Keşifte HİZMETLERE VEYA HESABINIZA YETKİSİZ ERİŞİM, BİLGİLERLE OYNAMA GİBİ DURUMLARDAN ORTAYA ÇIKAN HASAR, KAYIP VEYA YARALANMA DURUMLARINDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. 

11. Genel

Çocuklar Keşifte, size pazarlama veya diğer işle ilgili amaçlar için e-posta ile bildirimi, yazılı veya basılı kopya bildirimi veya bu bildirimin web sitemizde yayınlanması yoluyla bildirimde bulunabilir. Çocuklar Keşifte, işbu Anlaşmada tanımlanan belirli bildirim yöntemlerinden vazgeçebilmeniz şartıyla Kullanıcılarımıza bildirim yapma şekil ve araçlarını belirleme hakkını saklı tutar. Çocuklar Keşifte, sizin veya ağ sağlayıcının e-posta bildirimlerini uygulayabileceği otomatik filtreleme işlemlerinden sorumlu değildir. Çocuklar Keşifte, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, işbu Anlaşmayı ve Gizlilik Politikasını zaman zaman değiştirebilir veya güncelleyebilir. Bu nedenle bu sayfayı düzenli olarak incelemek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu anlaşmalardan herhangi birinde madde değişimi yaptığımızda, bu sayfanın altındaki 'son değiştirilme tarihi' güncellenecektir. Böyle bir değişikliğin ardından Hizmeti kullanmaya devam etmeniz halinde, yeni kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. 

İşbu Anlaşma, Gizlilik Politikası veya Üye Etkinlik Merkezi Sözleşmesi ile ilgili tüm sorularınız için  destek@cocuklarkesifte.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İşbu Anlaşma en son 17 Mart 2018 tarihinde değiştirilmiştir.