Üstün Yetenekliler Derneği

Üstün Yetenekliler Derneği

İstanbul
Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap!

Merkez

Protokol Yolu No:45, 10. Yıl Cd. Zeytinburnu/İstanbul ZEYTINBURNU İstanbul 0530 697 30 97
Henüz bu etkinlik merkezi için etkinlik bulunmuyor.

Günümüz dünyasında üstün yetenekli bireylerin tüm gelişim alanlarının doğru bir şekilde desteklenmesi hem bireylerin ruh sağlığı hem de üretkenlikleri açısından zorunluluk haline gelmiştir. Üstün yetenekli bireylerle ilgili bilincin oluşturulmasına katkı sağlamak, bu çocukların gelişimi ve eğitiminde anne baba ve eğitimcileri desteklemek, değişimin hızla gerçekleştiği günümüzde üstün yetenekli bireyleri bu değişime hazırlamaya yönelik faaliyetler yapmak, talep etmek, eğitimci ve ailelerin başvurabilecekleri kaynakların oluşturulmasına katkıda bulunmak için kurulmuştur.

  • Sena Elmas Biruni Üniversitesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerle  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve özel kurumlarda çalışmalar yaptı. Üstün zekalı öğrencilere ,Tübitak projesinde mentörlük yaptı.
  • Rümeysa Öztürk Sakarya Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünden  mezun oldu. Eğitimini Biruni Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Zekalılar ve Yetenekliler bölümünde devam ettirdi. Üstün yetenekli çocuklarla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve özel kurumlarda çalışmalarını yürüttü. Üstün zekalı öğrencilerle TÜBİTAK projelerinde yer aldı. Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilere düzenlediği etkinliklerle dereceye giren etkinlikleri MEB kaynaştırma eğitimi kitaplarında basıldı.
  • Ali Osman BÖCEKÇİOĞLU Sakarya Üniversitesi meslek yuksek okulu seramik bölümünden mezun oldu. Eğitimine Anadulu Üniversitesi İktisat Fakültesinde isletme bölümünde devam etti. Istanbulda Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Ahmet Cemal Kültür Atöyesi, Darulbedayi atölyesinde oyunculuk eğitimi aldı. Dönemsel olarak Milli eğitime bağlı özel kurumlarda drama eğitimi verdi. Şimdi aktif olarak özel tiyatrolarda calışmaya devam ediyor.
  • Biruni Üniversitesi Protokol Yolu No:45, 10. Yıl Cd., 34010 Zeytinburnu/İstanbul, ZEYTINBURNU İstanbul 0530 697 30 97
    Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış.