Merhaba Cafe Atölye

Merhaba Cafe Atölye

İstanbul
Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap!

Merkez

Bozkurt Mah. Türkbeyi Sok. No:56A Kurtuluş SISLI İstanbul 0544 469 38 31
Henüz bu etkinlik merkezi için etkinlik bulunmuyor.

Emre Özerden ve Ece İnan tarafından 2017 senesinde kurulan Merhaba Cafe & Atölye bir etkinlik mekânı ve sanat atölyesidir.Emre Özerden:

İzmir'de büyüdü. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Avrupa Birliği'nden kazandığı bursla İngiltere'de "oyunculuk ve drama" alanında Richard Stride ile çalıştı. New Theatre Royal ve Groundlings Drama Company'de asistanlık yaptı.
Yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmler, ulusal ve uluslararası alanlarda ödüller aldı ve yirmiyi aşkın ülkede festivallerde gösterildi. Yazdığı ve yönettiği 'Balkon' isimli tiyatro oyunu TimeOut Dergisi tarafından "Yılın En İyi 10 Oyunu" listesine seçildi. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tiyatro Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.
Ulusal ve uluslararası platformlarda; Yaratıcı Drama, Sinema, Sahne Sanatları ve Yazarlık alanlarında ekol isimlerin atölyelerine dahil oldu. Vokal Eğitim, Ark Sanat Merkezi, İzmit Sanat Merkezi, Ragıp Savaş Sanat Akademisi ve Marmara Eğitim Kurumları'nda, farklı yaş gruplarına eğitimler verdi. Yazdığı ve rejisini yaptığı oyunlar İstanbul'un çeşitli sahnelerinde farklı ekiplerle sahnelendi.
Kamera önünde çeşitli mecra ve kurumların projelerinde yeraldı. İkimetrakare isimli sanat kolektifini oluşturdu. Edebiyat dergilerine yazılar yazdı.
2017 senesinde "Platonov Art Festival" kapsamında misafir sanatçı olarak Rusya'ya davet edildi.'Balkon' oyunu yabancı dilde okuma tiyatrosu olarak sahnelendi.
Halen doktora çalışmalarını sürdüren Özerden, Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Ece İnan:

Ece İnan İstanbul'da doğdu ve büyüdü. İlk eğitimine 1995 senesinde Pera Güzel Sanatlar Eğitim Kurumu 'Bale' programıyla başladı. Üniversite eğitimine başlamadan önce Mavi Dans Bale ve Dans Okulu'nda bale, modern dans ve doğaçlama eğitimi aldı. 2010 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dans programına kabul edildi. Lisans eğitimi süresince çeşitli atölyelere katıldı ve uluslararası festivallere dahil oldu. Mezun olduktan sonra Viyana Impulstanz Festivali'nde dünyaca ünlü koreograf ve dansçılarla çalıştı. Ragıp Savaş Sanat Akademisi'nde Bale, Jazz, Modern Dans eğitimleri verdi. Hala sanat alanında çalışmalarını sürdüren İnan eğitmenlik yapmaktadır.

  • Gizem Sayacan Gizem Sayacan İstanbul'da büyüdü. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Sanat Tarih bölümünde tamamladı. Eğitiminin bir bölümünü Sicilya'da Accademia Belle Arti di Palermo Üniversitesi'nde geçirdi. 2009 Senesinde tanıştığı yoga yolculuğunu, 2012 senesinde Cihangir Yoga'da aldığı Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Eğitmenliği ve Mey Elbi ile İleri Düzey Yoga Eğitmenliği eğitimlerini tamamlayarak, bir başka boyuta taşıdığı 2015'te, Çağ Rical Gürle'nin Yoga Eğitmenliği eğitiminde asistan hoca olarak yer aldı. Gerek oyunculuk çalışmalarında, gerekse yoga pratiğinde keşfettiği ruh-beden-zihin bütünlüğüne dayalı her türlü bedensel çalışmayı hayatının merkezine koyan Gizem, Stott Pilates Matwork ve Stott Pilates Essential & Intermediate Reformer eğitimlerinden sonra hayatına minder pilatesi ve aletli pilatesi de katarak, kişinin kendiyle ve bedeniyle ilişkisini derinleştirmesini hedefleyen dersler vermektedir.
  • Melissa Bıçakcı ...
  • Ece iNan Ece iNan Ece İnan İstanbul'da doğdu ve büyüdü. İlk eğitimine 1995 senesinde Pera Güzel Sanatlar Eğitim Kurumu 'Bale' programıyla başladı. Üniversite eğitimine başlamadan önce Mavi Dans Bale ve Dans Okulu'nda bale, modern dans ve doğaçlama eğitimi aldı. 2010 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dans programına kabul edildi. Lisans eğitimi süresince çeşitli atölyelere katıldı ve uluslararası festivallere dahil oldu. Mezun olduktan sonra Viyana Impulstanz Festivali'nde dünyaca ünlü koreograf ve dansçılarla çalıştı. Ragıp Savaş Sanat Akademisi'nde Bale, Jazz, Modern Dans eğitimleri verdi. Hala sanat alanında çalışmalarını sürdüren İnan eğitmenlik yapmaktadır.
    Bu etkinlik merkezinin şubesi bulunmuyor.
    Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış.