e2 Genç Mühendisler

e2 Genç Mühendisler

İstanbul
Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap!

Merkez

Bağlarbaşı Mah. Sakarya Sok. No:35/1 MALTEPE İstanbul 0216 706 10 17
Henüz bu etkinlik merkezi için etkinlik bulunmuyor.

e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiğin (STEM= Science, Technology, Engineering, Mathematics) temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir eğitim firmasıdır.

e² Genç Mühendisler’in geliştirdiği ve uyguladığı STEM programları, e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde uygulanıyor. Bunların yanı sıra doğum günlerine, aile buluşmalarına, yaz/sömestr kamplarına, kurumsal şirketlere, ileri yaşlara ve özel ihtiyaçları olan çocuklara yönelik farklı atölye çalışmaları da yapıyoruz.

Farklı öğrenme kapasitelerine sahip çocuklarla çalışmaya uygun olarak hazırlanan programlarımız, öğretmenin anlatıp öğrencinin dinlediği klasik derslerin aksine, çocukların merkezde olduğu bir işleyişle uygulanıyor. Başarımızın sırrı ise eğitimin eğlencenin içinde gizli olması.

Farkımız:
Öğrenme sürecini LEGO® ile eğlenceli bir uğraş haline getirerek klasik eğitim metotlarının ötesine geçiyoruz.

2011 yılında, Youth Business International’ın verdiği ‘’En İyi Girişim Ödülü’’nü alan e² Genç Mühendisler, eğlenceyi ve uygulamalı eğitimi bir arada veren bir öğrenme deneyimi sunmakta.

Öğrenciler e² Genç Mühendisler için özel olarak tasarlanan K’NEX® ve LEGO® kitleriyle eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşen atölye çalışmalarında yeni bilgiler ediniyor ve bunları uygulamaya koyma şansını elde ediyor. Öğrencilerimizi klasik öğrenme yaklaşımlarının ötesine taşıyabilmek için programlarımızı sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. e² Genç Mühendisler programlarına katılan çocukların fen dersleri notlarının yükseldiğini gösteren araştırmalar, eğlenerek öğrenmeye olanak veren programlarımızın başarısına işaret ediyor.

e² Genç Mühendisler’in eğlenerek öğrenme modeli 2013 yılında, yüz yılı aşkın süredir mühendislik alanında lider konumda olan Carnegie Mellon Üniversitesi girişimi iCarnegie tarafından da onaylandı.

Vizyon:
e² Genç Mühendisler gelecekte dünyayı daha yaşanabilir hale getirecek olan alanların mühendislik ve bilim olduğuna inanıyor.

Öğrencileri geleceğe hazırlayan eğlenceli programlarımızla onların bilim, matematik, fizik ve mühendislik alanlarına erken yaşta adım atmalarını sağlıyoruz. Bu fırsatı tüm dünya çocuklarına erişilebilir kılmak, geleceğin yaratıcı beyinlerini ortaya çıkarmak istiyoruz!

    Bu etkinlik merkezi için henüz eğitmen eklenmedi.
  • Burgu Arjaan Otel Altayçeşme Mahallesi, Samanyolu Sk. No:23, 34843 Maltepe/İstanbul, MALTEPE İstanbul 02165007777
  • e² Genç Mühendisler /Maltepe & Ümraniye Malte Plaza, Bağlarbaşı Mahallesi Sakarya Sk. 35/1 Maltepe, İstanbul, MALTEPE İstanbul 02167061017
  • Düşyeri Deneyim Kulübü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Fenerium Mağazası Alt Katı Bağdat Caddesi, Kadıköy, İstanbul, KADIKÖY İstanbul 0216 700 10 83
    Bu etkinlik merkezi için henüz hiç yorum yapılmamış.