Program yapın

Tatiller sadece çocuklar eğlensin diye değil. Ebeveynleri olarak çocuklarımız ile eğlenmek, aile bağlarımızı güçlendirmek, anılarımıza yenilerini eklemek bizim de hakkımız. Tüm aile bir arada olduktan sonra eğlencenin sınırı yok ama biz yine de size önerdiğimiz bol eğlenceli oyunları sıraladık. Ailece keyifli bir yaz geçirmeniz dileğiyle!

1. Su savaşı

Yaz aylarının vazgeçilmezi su savaşını ister pet şişlere su doldurarak ister su tabancalarıyla isterseniz de su dolu minik balonlarla oynayın ailece çok eğleneceğiniz kesin.

2. Balonlarla basket

Minik balonları suyla doldurup iki takıma ayrılın. Her takımın da balonları basket atacağı birer kovası/sepeti olsun. Balonlar bittiğinde sepetinde en çok balon olan takım kazanır.

3. Bisiklet oyunları

Hep birlikte sokağa çıkıp çocuğunuz bisiklet sürerken onun için çeşitli parkurlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin, yere bisikletle üzerinden geçerek takip edebileceği karmaşık ve dolambaçlı yol çizgileri çizebilir, yolun belirli kısımlarına kavanoz veya pet şişelerle engeller yerleştirip etrafından dolaşmasını sağlayabilir ya da tam bisikletle geçerken hortumla üzerine biraz su serpiştirebilirsiniz.

4. Halka fırlatmaca

Evet aynı lunaparklardaki oyun gibi, halkaları belirli bir mesafeden fırlatıp karşıdaki çubuğa geçirme oyunundan bahsediyoruz. Bireysel olarak oynandığında da çok eğlenceli olmasına rağmen ailece iki gruba ayrılıp oynadığınızda tadından yenmez.

5. Hulahop

Hulahopları ortadan ikiye ayırın ve iki ucunu birden toprağa batırarak minik kaleler oluşturun. Aileyi ikiye bölüp iki grup oldunuz mu bir de her gruba birer top verdiniz mi futbol oynar gibi topları her bir hulahopun içinden en çok geçirebilen takım kazanır.

6. Deniz makarnası

Özellikle küçük yaştaki çocuklar ideal bir oyun. Denizde yüzerken kullandığımız makarnaları alıp her birini iki ayağının üzerinde dik duracak şekilde yere yerleştirip çocuklarımızın makarnaları yıkmadan her birinin altından geçmesini istiyoruz.

7. Bowling

Pet şişeleri suyla doldurup bir de iki takım oluşturup her takıma birer top verdik mi alın size ev yapımı bowling.

8. Doğada tombala

Tıpkı tombala kağıtlarının üzerindeki farklı sayılar gibi her bir kutucuğa ayrı bir doğada bulunan nesne resmi çizilip, yazılıp ya da çıktısı ailedeki herkese verilir ve doğada gezerken gördükleri her bir nesnenin üstünü kapatmaları istenir. İlk önce tüm resimleri kapatan oyunu kazanır.

9. Frizbi fırlatmaca

Sokakta ya da parkta yere taşlarla ya da bir tebeşirle bir yuvarlak çizip belirli bir mesafeden frizbi fırlatarak frizbiyi çizdiğiniz yuvarlağın içine sokmaya çalışmalısınız.

10. Su taşıma yarışı

Ailece iki gruba ayrılıp gruptaki herkesin eline birer büyük servis kaşığı verilir. Her grubun bir suyla dolu kovası, bir de boş kovası olur. İki kovayı birbirinden uzak iki noktaya yerleştirmelisiniz ki yarışmacılar (her seferinde bir yarışmacı) dolu kovadan kaşıkla su alıp onu dökmeden hızlıca boş kovaya ulaştırabilsin. Boş kovayı en çok dolduran takım oyunu kazanır.