Deniz Kenarında Çocuğunuzla Keyifli Zaman Geçireceğiniz 7 Oyun

Yaz aylarında en keyifli vakit geçirilecek yerlerden biri kumsallardır. Çocuğunuzla bu keyifli yeri daha eğlenceli hale getirmenin en iyi yolu ise plaj oyunlarıdır. Plaj oyunları, yalnızca eğlenceli aile vakti geçirme fırsatı değil, aynı zamanda, hem çocuklara, hem de yetişkinlere egzersiz yapma fırsatı sunar. Sizin ailenize en uygun olan mükemmel plaj oyununu bulmak için okumaya devam edin.

1-Uçurtma Uçurmak

Uçurtma Uçurmak

Plajlar ağaçsız, uzun ve düz alanlar olduklarından uçurtma uçurmak için mükemmel bir yerdir. Plaja giderken hazır bir uçurtma alabilir veya uçurtma malzemelerini alıp sahilde çocuğunuzla birlikte kendi uçurmanızı hazırlayabilirsiniz. Daha sonra, tek yapmanız gereken ise esintiyi beklemek. Çok fazla rüzgâr olmasa bile, çocuklar uçurtmayı arkasına alarak uçurmak için koşarak keyifli zaman geçirebilirler.

2- Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolu

Çocuklar voleybol oynamayı severler ama çoğu zaman voleybol oynamak onlar için imkânsızdır. Çünkü çocuklar plajlardaki voleybol ağları için oldukça küçükler. Ama siz çocuğunuzla birlikte kendi voleybol ağınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Bu durum, hem çocuğunuzla ortak bir paylaşım ile bir ürün yaratmak için, hem de onun sizin için ne kadar önemli olduğunu ona hissettirmek için harika bir fırsat. Bunun için sadece bir plaj havlusu ve uzun iki çubuğa ihtiyacınız olacak (bu çubukları kumsalda kısa bir yürüyüşe çıkarak bulabilirsiniz). Daha sonra, havlu köşelerini çubuklara ip yardımıyla bağlayarak, çubukları kuma sabitlemeniz yeterli. İşte voleybol ağınız hazır, oynamaya başlayabilirsiniz.

3- Emekleme Yarışı

Emekleme Yarışı

Başlangıç ve bitiş çizgileri çizin ve çocukların kumun yüzeyinde sürünerek emeklemelerine izin verin. Yetişkinlerinde dâhil olduğu bir yarış, emin olun tahmin ettiğinizden bol kahkahalı bir yarış olacaktır.

4- Kova Doldurma Yarışı

Kova Doldurma Yarışı

Takımlara ayrılın. Her takımın bir üyesi kafasında kovayı tutarken, diğer üye denize koşarak, bardakla veya küçük bir kap ile suyu getirip kovayı doldurmaya çalışır ve ilk kovayı dolduran takım kazanır.

5- Suyu Dökmeden Yürüme Yarışı

Suyu Dökmeden Yürüme Yarışı

Kovayı su ile doldurup, çocukların başlarına koymasını sağlayın. Bitiş çizgisine suyu dökmeden ilk ulaşan kazanan olur. İdeal olan, çocukların kovaları elleriyle tutmamaları ancak bu durum çocukların yaşına göre değişebilir. Plaj, bu oyunu oynamak için en harika yerdir.

6- Kovaya Taş Atma Oyunu

Kovaya Taş Atma Oyunu

Bir kabı kuma yerleştirin ve atış çizgisi belirleyip, süre tutun. Süre bitiminde kaba en çok taş atan kazanır. Zorlu bir yarışa hazır olun.

7- Plaj Bowlingi

Plaj Bowlingi

Boş şişeleri veya plastik bardakları sıralayın. Eğer bu malzemeler yanınızda yok ise resimdeki gibi kumdan hedefleri kendiniz oluşturabilirsiniz. Plaj bowlingi ile ilgili en iyi bölüm ise yüzlerce kez giyilmiş olan bowling ayakkabılarını kullanmak zorunda kalmamanızdır. Plajda eğlenmek için fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Önceden yapılmış bir planlama ile çantanızı küçük toplar, kovalar ve uçurtmalar ile hazırlayıp yola çıkabilirsiniz. Unutmayın, çocuğunuz için onunla geçireceğiniz her an çok özeldir. Bu özel anların keyfini çıkarın, iyi tatiller!